Ömer Karacan'ın sahibi olduğu, modern ve yenilikçi anlayışıyla Athena ve Teoman gibi Türkiye'de çığır açan projelere imza atan NR1 Müzik, yepyeni bir grubu daha müzik piyasasına tanıtıyor.

Tuğrul Akyüz, Mert Koral ve Deniz Özbey'den oluşan Vega, uzun zamandan beri üzerinde çalışılan albümleri "(Tamam) Sustum!" ile Türk müzik piyasasına hızlı bir giriş yapacak. Tuğrul ve Mert'in biraraya gelerek elektronik tarzda parçalar yapmaları ile oluşan grup çeşitli yarışmalara katılıp dereceler de aldı ve 1997 yılında Deniz'in de dahil olmasıyla Vega olarak yeniden yapılandı. Şimdiye kadar en büyük heyecanları kurdukları ev stüdyolarında kendileri için müzik yapmak olan bu gizli grubun Murat Akad'ın keşfiyle ortaya çıkışı yeni alternatifler arayışında olan Türk müzik piyasasına dinamizm ve renk getirecek.

Vega elemanları, bu ilk albümlerinde farklı müzik birikimlerini, ortak çalışma ile birleştirerek her yaştan müziksevere hitap edecek modern bir albüm sunuyor. Kadın-erkek ilişkilerini kadın gözüyle farklı bir anlatımla ele alan albümün isim parçası "(Tamam) Sustum!" çarpıcı vokal tarzı, sıradışı sözleri ve ağır başlayıp giderek hızlanan temposuyla albüm girişi ve Vega ile tanışmak için mükemmel bir seçim. "Alışamadım Yokluğuna", yüzyılın son yazında yaşanacak aşkların ardından dinlendiğinde özlem ve hüzünü birarada hissettirecek en modern aşk şarkılarından biri. "Anlatma" ilk dinleyişte müzikseverleri bambaşka bir dünyaya taşırken "Vakit Varken", "Blöf" ve "Tren" adlı parçalarda Vega, "elektronika" akımının ülkemizdeki liderliğini yapıyor.

Bütün söz, müzik ve düzenlemelerin Vega'ya ait olduğu "(Tamam) Sustum!"albümü Murat Akad'ın prodüktörlüğünde uzun ve titizlikle sürdürülen çalışmalar sonunda gerçekleştirildi. Kayıt ve mixler yedi aylık süre içerisinde iki ayrı stüdyoda tamamlanırken Athena grubundan Turgay Gülaydın ve Kargo grubundan Burak Karataş bazı parçalarda konuk müzisyen olarak abüme renk kattılar.

21. yüzyıla girerken NR1 Müzik'in yenilikleri Vega ile başka bir boyut kazanıyor.

NR1 Müzik
Birlik sok. Akyıldız Sitesi, C Blok, No: 26/10, Levent 80600 İstanbul
Tel: 0212. 282 4484
Faks: 0212. 2812 7620
nr1@nr1music.com

VEGA Ana Sayfa